CBG naturalny sposób na apetyt

Posted by

Jakie są przyczyny braku apetytu?

Psychiczne lub fizyczne zaburzenia, leki i chemioterapia są najczęstszymi przyczynami potencjalnie niebezpiecznego braku apetytu. Czasami wystarczy mieć zmartwienia, aby utracić apetyt, podczas gdy inni mogą odczuwać większą chęć jedzenia jako reakcję na stres.

Stymulujące apetyt właściwości konopi indyjskich są dobrze udokumentowane i głównie przypisywane psychoaktywnemu fitokannabinoidowi, ∆9-tetrahydrokannabinolowi (∆9-THC). Jednak wcześniejsze badania wykazały, że ekstrakt konopi pozbawiony ∆9-THC nadal stymuluje apetyt, co wskazuje na to, że inne fitokannabinoidy również wywołują hiperfagię. Jednym z kandydatów jest niepsychoaktywny fitokannabinoid, kanabigerol (CBG), który wpływa na regulację zachowań pokarmowych.

Z badań wynika, że CBG wywołuje hiperfagię poprzez skrócenie czasu oczekiwania na rozpoczęcie jedzenia oraz zwiększenie częstotliwości spożywania posiłków, nie powodując negatywnych skutków neuro-motorycznych. Warto zatem zwrócić uwagę na potencjał terapeutyczny CBG w przypadku:

 • zaburzeń jedzenia, np. niedożywienie, anoreksja, bulimia,
 • wyniszczeniem organizmu po przebytej chorobie, np. kacheksja,
 • potrzebą regulacji masy ciała, zwłaszcza zwiększenia masy ciała,
 • nadmiernego stresu, który powoduje brak apetytu.

  Kiedy stres powoduje brak apetytu, olejek CBG aktywnie oddziałuje z układem endokannabinoidowym (ESC) naszego ciała i reguluje równowagę fizjologiczną w wielu procesach, takich jak sen, układ odpornościowy, funkcje poznawcze i układ nerwowy. Ponadto, kannabinoidy CBG mogą hamować rozkład neuroprzekaźnika GABA. Rolą GABA jest obniżanie aktywności nerwowej neuronów, do których się przyłącza, co pomaga w relaksacji i kontrolowaniu lęku. Dzięki utrzymaniu wysokiego stężenia GABA w naszym organizmie, CBG przyczynia się bezpośrednio do stanu spokoju i ukojenia. Czasami, czucie się dobrze wystarcza, aby pobudzić chęć gotowania smacznego posiłku lub zapomnieć o problemach w atmosferze przyjemnego posiłku w restauracji.

  Olejek CBG wydaje się mieć najlepsze właściwości do naturalnej stymulacji apetytu, bez niepożądanych efektów psychoaktywnych. Dla osób z problemami z apetytem, istnieje nadzieja na znalezienie naturalnych rozwiązań, które mogą pomóc w poprawie jakości życia poprzez stymulację apetytu w bezpieczny sposób.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *