CBG czym jest i dlaczego warto suplementować?

Posted by

Czym jest olejek CBG i w czym może pomóc?

CBG, inaczej kannabigerol, jest mniej znanym kannabinoidem występującym w konopiach siewnych, niż kannabidiol (CBD), ale jego prozdrowotny wpływ na nasze ciało jest równie istotne.

Warto zaznaczyć, że CBG w przeciwieństwie do THC (zawartego w konopiach indyjskich, inaczej marihuanie) nie ma właściwości psychoaktywnych, nie odurza.

CBG jest jednym z pierwszych kannabinoidów, które powstają w konopiach w miarę rozwoju i dojrzewania rośliny.

Podobnie jak w przypadku CBD, CBG jest związkiem w 100% naturalnym, nietoksycznym, dobrze współgrającym z naszym układem kannabinoidowym. Łączy się z receptorami naszego wewnętrznego układu kannabinoidowego, co korzystnie wpływa na funkcjonowanie pozostałych układów w organizmie, a w szczególności układ odpornościowy i układ nerwowy.

CBG silnie współgra z innymi terpenami znajdującymi się w konopiach oraz z CBD, dlatego olejki CBG powinny zawierać pełne spektrum kannabinoidów i innych fitosubstancji zawartych naturalnie w konopiach siewnych.

Olejek CBG ma dość szerokie spektrum działania

Dla kogo jest olejek CBG?

Dla osób, które zmagają się z takimi chorobami, jak:

Ponadto olejek CBG ma zbawienne działanie dla osób, którym na co dzień towarzyszy stres, brak skupienia i koncentracji, wysyłek. Dlatego profilaktyczne dostarczanie CBG do organizmu wydaje się konieczne dla osób które: uprawiają sport (amatorsko czy zawodowo), prowadzą intensywny tryb życia, przedsiębiorców, osób na stanowiskach kierowniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *